Masaż biurowy WorkSite

Przeznaczony jest zarówno dla pracowników o siedzącym trybie pracy, jak i pracowników fizycznych.

Przeciążenia występujące podczas długotrwałej pracy biurowej powodują zwiększone ryzyko występowania chorób układów: kostno-stawowego, mięśniowego i nerwowego. Najczęstszym objawem jest ból odcinka lędźwiowego, szyjnego oraz okolic łopatek. Towarzyszą mu drętwienie, mrowienie rąk/nóg, osłabienie czucia, zawroty i napięciowe bóle głowy, obniżenie nastroju. Stres dodatkowo może wzmagać powyższe objawy. Wśród pracowników fizycznych najczęstszymi dolegliwościami są bóle pleców wynikające często z niewłaściwej techniki dźwigania i przenoszenia ciężarów, oraz pracy w wymuszonej pozycji ciała przez dłuższy czas.

Ergonomia

 • Audyt ergonomiczny - obejmuje 2 wizyty naszego pracownika w Państwa firmie. Na pierwszej specjalista ds. ergonomii audytuje stanowiska pracy, wychwytuje błędy i mocne strony stanowisk jak i całego otoczenia wokół miejsca pracy. Może także wykonać zdjęcia, które będą użyte w prezentacji podczas warsztatów. Druga wizyta obejmuje szkolenie właściwe na którym zostaną omówione podstawowe zasady ergonomii stanowisk pracy, właściwe użytkowanie sprzętu, sposoby zapobiegania i radzenia sobie z dolegliwościami powstałymi na skutek złych nawyków ruchowych, a także zapoznanie pracowników z wynikami audytu. Na koniec wskażemy Państwu możliwie najprostsze rozwiązania mające na celu poprawienie komfortu pracy
 • Ergonomia w pracy – szkolenie w formie warsztatów interaktywnych dotyczący ergonomii pracy. Podczas wykładu omawiane są podstawy anatomii i biomechaniki układu ruchu. Dodatkowo przedstawiane są mechanizmy powstawania przeciążeń i ich wpływ na organizm człowieka. Państwa pracownicy dowiedzą się jakie są prawidłowe zasady ergonomii i jak je zastosować w swoim miejscu pracy. Druga część szkolenia jest poświęcona „ćwiczeniom biurowym”, które Państwa pracownicy będą mogli wykonywać przed, w trakcie i po pracy.
 • Ergonomia dnia codziennego – szkolenie to skierowane jest do osób odczuwających dolegliwości bólowe podczas wykonywania czynności dnia codziennego, jak i osób chcących wprowadzić w życie zasady profilaktyki. Podczas wykładu omawiane są podstawy anatomii i biomechaniki układu ruchu. Dodatkowo przedstawiane są mechanizmy powstawania przeciążeń i ich wpływ na organizm człowieka. W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się jak wykorzystywać sprzęty domowego użytku w sposób ergonomiczny. Dowiedzą się między innymi jaka jest prawidłowa pozycja np. przy myciu zębów, prasowaniu, czy odkurzaniu.
 • Ergonomia dla kierowców – warsztaty teoretyczno-praktyczne zostały podzielone na 2 części. Pierwsza nauczy Państwa pracowników zasad ergonomii, które zwiększą bezpieczeństwo i komfort jazdy samochodem. Na szkoleniu każdy z uczestników otrzyma instrukcje dotyczące prawidłowego ustawienia parametrów fotela i kokpitu. Zastosowanie powyższych norm będzie stanowić profilaktykę chorób spowodowanych długotrwałą pozycją siedzącą. Druga część szkolenia zweryfikuje otrzymane informacje poprzez praktyczne ustawianie parametrów fotela w samochodzie.
 • Wykorzystanie sprzętu biurowego do ćwiczeń – krótki warsztat praktyczny na temat wykorzystania sprzętu biurowego podczas przerw w pracy do ćwiczeń rozciągających i wzmacniających mających na celu prewencję chorób układu kostno-stawowego, mięśniowego i nerwowego.
 • Doradztwo w zakresie ergonomicznego wyposażenia biura – świadczymy usługi w zakresie porad dotyczących wyposażenia biura w ergonomiczny sprzęt taki jak krzesła, biurka, podkładki pod laptopy, myszki, klawiatury, wałki lędźwiowe, piłki, poduszki do siedzenia itp.

Mobilny Gabinet Fizjoterapeutyczny

Podczas wizyty w Państwa firmie adaptujemy jedno pomieszczenie (sala konferencyjna/biuro/część open space/pokój relaksacyjny) na Mobilny Gabinet Fizjoterapeutyczny. W trakcie pełnienia dyżuru, fizjoterapeuta będzie mógł profesjonalnie dobrać odpowiednią procedurę rehabilitacyjną do schorzenia/urazu/problemu z jakim zgłosi się do niego Państwa pracownik. Podczas wizyty będzie można skorzystać z terapii manualnej, masażu, ćwiczeń, kinesiotapingu czy doradztwa w zakresie ergonomii.

Zdrowy kręgosłup

 • Szkolenie w formie warsztatów praktycznych składające się z wykładu i specjalnie dla Państwa przygotowanego zestawu ćwiczeń. Podczas szkolenia prowadzący – fizjoterapeuta poruszy tematy związane z budową i biomechaniką kręgosłupa, opowie o najczęstszych schorzeniach, wskaże sposoby na walkę z bólem i napięciami mięśniowymi. Dodatkowo zapozna Państwa pracowników z tematem jak zapobiegać występowaniu problemów w obrębie kręgosłupa, czyli z profilaktyką. Część praktyczna to prosty do wykonania schemat ćwiczeń zarówno bez przyrządów gimnastyczno-rehabilitacyjnych (piłka, taśmy, roller), jak i z ich wykorzystaniem.
 • Warsztaty Fitness – to autorski program treningowy oparty na wiedzy medycznej z zakresu rehabilitacji. Zajęcia trwają 45-60min i składają się z rozgrzewki, treningu właściwego i rozciągania/relaksacji. Wszystko odbywa się w akompaniamencie muzyki i z wykorzystaniem sprzętu gimnastyczno-rehabilitacyjnego.

Sport

 • Szkolenie z przygotowania motorycznego do uprawiania aktywności fizycznych – Praktyczny warsztat poprzedzony jest przeprowadzeniem ankiety dotyczącej sportu w Państwa firmie. Na podstawie otrzymanych wyników układana jest agenda szkolenia w której nie zabraknie zagadnień z zakresu anatomii, dietetyki i podstawowych zasad układania treningu. Po części teoretycznej pracownicy będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w trakcie części praktycznej. Pomieszczenie biurowe zostaje bowiem zaadaptowana na mini salę treningową z matami, piłkami, taśmami czy platformami sensorycznymi.
 • Warsztaty tematyczne z trenerem personalnym – Przygotowaliśmy do Państwa kilka szkoleń dotyczących najczęściej wyszukiwanych zapytań w Internecie osób chcących zacząć uprawiać aktywność fizyczną, jak i tych którzy już trenują konkretną dyscyplinę sportową. Jeżeli są Państwo zainteresowani konkretnym szkoleniem, które nie zostało ujęte poniżej, to prosimy o kontakt. Rehamove jest zawsze otwarte na wszelkie sugestie i z chęcią przygotujemy dla Państwa taki warsztat.
  • Sport a odpowiednie żywienie
  • Być FIT!
  • Jak zacząć – od myśli do czynu
  • Bloki tematyczne dotyczące: biegania, jazdy na rowerze, jazdy na nartach/snowboardzie, sportów zespołowych, crossfitu, treningu siłowego
 • Zajęcia pokazowe na siłowni – warsztat praktyczny prowadzony na terenie siłowni (strefa crossfit, wolne ciężary, sprzęt stacjonarny), pokazujący w jaki sposób ćwiczyć na sprzęcie dostępnym w obiekcie oraz sposoby modyfikacji utrudnienia poprzez dodawanie ciężarów, bądź zmiana schematów/techniki ćwiczeń

Dietetyka

Warsztaty z certyfikowanym dietetykiem pozwolą Państwa pracownikom na zoptymalizowanie sposobu odżywiania, co będzie miało realny wpływ na ich wydajność, efektywność i koncentrację. Rehamove przygotowało kilka tematów szkoleń, z które wzbudzają zainteresowanie wśród pracowników. Jeżeli nie znajdą Państwo tematu, który chcielibyście zainteresować, to prosimy o kontakt. Chętnie zorganizujemy taki warsztat.

 • Catering dietetyczny – dla kogo, na co zwrócić uwagę, czy warto
 • Fakty i mity dietetyczne – przekonaj się czy znasz je wszystkie
 • Jak czytać etykiety
 • Dieta w stresie
 • Zbilansowane żywienie a pory roku
 • Zdrowe drugie śniadanie, czyli jak stworzyć idealny lunchbox
 • Zdrowe słodycze
 • Zdrowy manager w podróży

Konsultacje specjalistyczne

Istnieje możliwość zorganizowania dyżurów poniższych specjalistów w Państwa firmie. Będą oni dostępni w określonych godzinach i odpowiedzą na pytania pracowników.

 • Fizjoterapeuta
 • Specjalista ds.ergonomii
 • Trener Personalny
 • Dietetyk
 • Pielęgniarka