Fizjoterapia

Kompleksowa rehabilitacja

Cykl wizyt rozpoczyna konsultacja fizjoterapeutyczna podczas której terapeuta rozpoczyna diagnozę pacjenta opartą na wywiadzie medycznym, badaniu przedmiotowym i podmiotowym, pomiary ciała i ewentualnej analizie posiadanej dokumentacji medycznej. Podczas wizyty fizjoterapeuta postawi diagnozę, ustali cele terapii i planowany czas trwania terapii. Kompleksowa rehabilitacja oparta jest na połączeniu różnych technik manualnych, masażu jak i indywidualnie dobranych ćwiczeń. Pacjent po każdej wizycie otrzymuje informację o skutkach zabiegów i przewidywanej reakcji organizmu na zastosowane bodźce, ponadto każdorazowo otrzymuje zalecenia w postaci ćwiczeń do wykonania w przerwie między wizytami lub po zakończeniu cyklu rehabilitacyjnego.

Terapia manualna

Skuteczna metoda eliminacji bólu i przywracania zaburzonych funkcji układu ruchu i układu nerwowego za sprawą użycia technik manualnych (w tym mobilizacji i manipulacji, a także pracy z powięzią).

Indywidualny dobór ćwiczeń

Zestaw ćwiczeń układany jest na podstawie przeprowadzonego wcześniej krótkiego wywiadu dotyczącego aktualnie odczuwanych dolegliwości (ból, ograniczenie zakresu ruchu, mrowienia, drętwienia, sztywność), trybu pracy pacjenta, prowadzonej aktywności fizycznej, czy przebytych wcześniej urazów i chorób. Usługa jaką jest indywidualny dobór ćwiczeń zalecana jest zarówno jako profilaktyka powyższych dolegliwości, jak i skuteczna metoda ich eliminacji.

Masaż

Zabieg leczniczy wykonywany ręką terapeuty na ciele pacjenta. Zawiera elementy masażu klasycznego, głębokiego, poprzecznego oraz techniki tkanek miękkich. Jego celem jest złagodzenie uczucia sztywności, usunięcie napięć mięśniowych i poprawa odżywienia tkanek, czego skutkiem jest działanie przeciwbólowe

Kinesiotaping

Nowoczesna metoda terapeutyczna polegająca na naklejaniu elastycznych taśm na ciało człowieka w ściśle określonych miejscach i z odpowiednim napięciem, dzięki czemu możemy uzyskać efekt rozluźnienia, przeciwbólowy, stabilizujący, czy przeciwobrzękowy.